Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl naszym interesującym wpisem? Fantastycznie. W takim razie namawiamy – kliknij w link części do samochodów ciężarowych daf i przejdź do kolejnej strony po detale.
Co ciekawe, wpływu na chęć do emigrowania nie ma wykształcenie. Doświadczenie pracy za granicą potwierdza niemal tyle samo osób z wykształceniem uniwersyteckim (13 proc.), średnim (14 proc.) jak też zawodowym (13 proc.). Wyjątkiem są osoby z wykształceniem podstawowym, jedynie trzy na sto pracowały poza granicą. Badacze przyjrzeli się także, które grupy społeczno-zawodowe najczęściej wyjeżdżają za chlebem. Tak więc przeważnie emigrowali pracownicy wykwalifikowani – 26 proc. oraz pracownicy usług – 22 %. Warto też dodać, że ogromnie wysoki odsetek jest pośród bezrobotnych – aż 26 proc. Prowadzi to do oczywistego wniosku, że wyjazdy zarobkowe za granicę wiążą się z komplikacjami w znalezieniu zatrudnienia w Polsce, ale może też wskazywać, iż praktyka pracy za granicą niekoniecznie dopomaga w znalezieniu zatrudnienia w kraju.
Procent Polaków zupełnie nie zainteresowanych pracą poza granicą wynosi 76 proc. Dla porównania, najwyższy był w 2008 roku i wynosił 85 proc.