Obiektywna ocena pracowników jest podstawowym zadaniem każdego pracodawcy

Obiektywna ocena pracowników jest podstawowym zadaniem każdego szefa, który chce, by jego działalność osiągała pożądane wyniki. Ocena pracowników musi być rzetelnie przeprowadzona, żeby okazała się wymierna. Ocenianie kadry pracowniczej jest procesem, który polega na wykonywaniu oceny wartościowych cech reprezentowanych przez konkretną osobę. W trakcie tego procesu rejestrowane są też zachowania oraz poziom realizowanych zadań. Dobre ocenianie powinno być przeprowadzane, co jakiś czas, aby posiadać potem punkt odniesienia.

Read More

Rezerwy na świadczenia pracownicze oraz rozmaite metody ich wyceniania

Rezerwy na świadczenia pracownicze to rezerwy związane z przyszłymi zobowiązaniami podmiotów ekonomicznych w związku z w tej chwili zatrudnionymi pracownikami. Są one zamieszczane w księgach rachunkowych konkretnej marki, spółki bądź przedsiębiorstwa. Rezerwy na świadczenia pracownicze wynikają z statutów prawa pracy, a także z układów zbiorowych pracy i wielu innych ważkich zobowiązań między chlebodawcami a pracownikami.

Read More

Emigracja zarobkowa

Co dziesiąty Polak oświadcza, że w ostatniej dekadzie pracował zarobkowo za granicą. To znaczy, że „za chlebem” wyjechało 3,3 miliony Polaków. Co ciekawe, zainteresowanie pracą poza granicami nie słabnie pośród Polaków od lat.

Read More

Biuro i firma|Część biurowa firmy

Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna, a potem następne – wszystkie odbywają się w jakimś miejscu. Dość często w związku ze stresem nie jesteśmy w stanie zwrócić uwagi na to, jak dane biuro wygląda. Jednak, gdy otrzymujemy pierwszą pracę i pierwsze biurko do pracy, to patrzymy uważnie na to, gdzie się znaleźliśmy. Często miejsce naszej pracy raczej nas ogranicza niż skłania do efektywnej i przyjemnej pracy, ale cóż nie powinniśmy narzekać, bo zawsze można trafić gorzej. Jednak prawda jest taka, że często dobrze coś przestawić. Wiadomo, że najpierw należy porozmawiać z szefem, ale nie powinniśmy się obawiać. Wiadomo, że biuro i firma to naczynia połączone. Nieistotne czy sprzedajemy coś przez Internet, czy ludzie przychodzą do nas w jakiejś sprawie. To jak prezentuje się nasze biuro poza tym, że ma wpływ na klientów, wpływa po pierwsze na każdego z pracowników. Dlatego biuro powinno zostać właściwie zaaranżowane i wyposażone różnego typu potrzebne dodatki, które ułatwią działanie.

Read More