Kilka słów na temat funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne deklarują w swoim statucie (i nierzadko także w nazwie) w jakie finansowe instrumenty będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest bardzo istotny – wpływa na potencjalny zysk, jaki fundusz ma szansę wypracować oraz na ryzyko, które wiąże się z inwestycją w dany fundusz.
W nawiązaniu do powyższego inwestor przed wyborem danego funduszu powinien poznać polITykę funduszu – w jakie instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk oraz ryzyko, dobrać dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz czy portfel funduszy.

Read More

Jak możemy zdawać pity roczne? Czy zrobimy to przez internet?

Każdy kto uzyskuje jakiekolwiek dochody w obowiązku jest do wysyłania do urzędu właściwych dokumentów. Warto powiedzieć, co to będą za rozliczenia i w jaki sposób można je błyskawicznie dostarczyć do określonej instytucji.
Pity roczne powinien przedkładać właściwie każdy zarabiający
Powinniśmy sobie wydawać sprawę z tego, że każdy zarabiający, który otrzymuje jakieś przychody, okazuje się być przymuszony do tego, aby w odpowiednim urzędzie skarbowym przedkładać pity roczne.

Read More

Wyliczasz podatek? Nie zapomnij o przekazaniu 1% na organizację pożytku społecznego!

Razem z nadejściem kolejnego roku kalendarzowego bardzo koncentrujemy się na rozliczeniach pit. Jest to relewantny proces, na jaki potrzeba zwrócić dużą uwagę, żeby dobrze uzupełnić formularze. Dzisiaj jest to istotnie uproszczone, bowiem obecne w sieci programy do liczenia umożliwiają nie wyłącznie sprawne obliczenie wszelkich kwot i sporządzenie odpowiedniego formularza, ale także wysłanie go do stosownego urzędu drogą internetową. Jest to niebywałe ułatwienie, z jakiego wykorzystuje coraz więcej osób. Niezaprzeczalnie wyraźnie oszczędza to ich czas i nerwy, jakie wiązałyby się z długim czekaniem w kolejkach w urzędzie skarbowym. Wraz z kłopotem rozliczeń łączy się akcja przekazywania procenta od podatku dla najróżniejszych organizacji. Warto się tym zająć.

Read More

Jakim organizacjom masz możliwość ofiarować 1% podatku?

Zbliża się czas rozliczania PIT, co oczywiście wiąże się z tym, że oprócz wykazania dochodów, możemy oddać 1% swojego podatku jakimś organizacjom. Oddanie 1 procenta tak naprawdę nic nas nie kosztuje, chociaż dla kogoś może okazać się to niezmiernie dużą pomocą. Istnieje naprawdę multum organizacji, którym możemy ofiarować nasz 1 procent podatku. Powinno się więc wykonać coś odpowiedniego, szczególnie, że taka pomoc faktycznie nie wymaga od nas dużo!

Read More