Rozliczenie PIT 2016 / dwa tysiące siedemnaście – czyli, co musisz wiedzieć o PIT-38 oraz portalu podatnika na dany (2017) roczek

W jakiego rodzaju wypadku rozliczamy się z deklaracji PIT numer 38 oraz co powinniśmy o tej deklaracji wiedzieć? A co z portalem podatnika? Do czego się on nam ma możliwość nadać? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo bez problemu znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!
Uzupełniając deklarację PIT, natrafiamy na jego przeróżne numeracje.

Read More

Jakie cechy charakterystyczne mają start-upy, w jaki sposób można zdobyć środki na finansowanie swoich pomysłów.

Pojęcie start-up od pewnego czasu bardzo często się pojawia w środowiskach biznesowych. Tak naprawdę pojęciem tym można określić nowo otwierane firmy, głównie z branży najnowszych technologii. Zupełnie inaczej niż tradycyjne biznesy, jakie były budowane czasami przez długie lata, branża internetowa funkcjonuje znacznie szybciej. Jeśli produkt jest naprawdę dobry, to w ciągu kilku miesięcy może się stać światowych hitem, zarabiając przy okazji miliony dolarów, tak naprawdę wszystkie największe firmy z tej branży powstawały właśnie w ten sposób. Jednak dla wielu początkujących firm, mających ciekawy pomysł i potrafiących przekuć go w gotowy projekt problemem nie do przeskoczenia może się okazać finansowanie. Jeśli wszystko odbywa się na etapie przygotowywania rozwiązania i testów, to jeszcze dają sobie jakoś radę, lecz do wprowadzenia rozwiązania na rynek i wypromowania go przeważnie potrzebne są pieniądze, których zwyczajnie brakuje. I albo pomysł taki po prostu upada i wędruje do kosza, albo firmie uda się zdobyć odpowiednie finansowanie i ruszy do przodu.

Read More

Kilka słów na temat funduszy inwestycyjnych

Fundusze inwestycyjne deklarują w swoim statucie (i nierzadko także w nazwie) w jakie finansowe instrumenty będą inwestować. Wybór tych instrumentów jest bardzo istotny – wpływa na potencjalny zysk, jaki fundusz ma szansę wypracować oraz na ryzyko, które wiąże się z inwestycją w dany fundusz.
W nawiązaniu do powyższego inwestor przed wyborem danego funduszu powinien poznać polITykę funduszu – w jakie instrumenty inwestuje, zbadać potencjalny zysk oraz ryzyko, dobrać dla siebie najbardziej odpowiedni fundusz czy portfel funduszy.

Read More

Znacznie więcej osób sprawdza propozycję rozlicz PIT online

O potrzebie przedłożenia w urzędzie skarbowym swojego rocznego rozliczenia mają świadomość wszyscy dorośli obywatele, którzy pracują. Jednakże nie za każdym razem powiedzą oni, w jaki sposób mogą sobie ułatwić tą czynność i co wykonać, żeby móc własnoręcznie wypełnić te formularze.
Czy podoba nam się oferta rozlicz PIT online?
Sporo ludzi musi zrezygnować z własnoręcznego wypełniania rozliczeń, bo obawiają się, że będą zmuszeni na to przeznaczyć sporo czasu.

Read More