Co trzeba zrobić, aby to US wypełnił zamiast Ciebie Twoją deklarację?

Każda dorosła osoba ma obowiązek cyklicznego rozliczania się z US. Jednak to nie powinien być jakiś szczególnie przykry obowiązek. Wręcz przeciwnie – nawet wcale nie musimy tego robić – jeżeli tylko napiszemy specjalistyczne pismo zawiadamiające Urząd Skarbowy, że to jego pracownicy powinni wypełnić nasze zeznanie PIT-37 (lub PIT-36 jeśli prowadzisz swoją firmę).

Read More

Hipoteczna renta – co powinno się robić, aby nie stracić na dożywociu

Na naszym rynku proponowany jest produkt pod mianem „dożywotnia hipoteczna renta” (lub pokrewną), skierowany do seniorów – właścicieli majątku. Niesie on jednakże za sobą nie wyłącznie korzyści, ale też niebezpieczeństwo.
Budowa umowy o dożywotnią rentę hipoteczną, która osiągalna jest w ofercie paru spółek, oparta jest na rozporządzeniach kodeksu cywilnego o dożywociu oraz (zależnie od oferty) rencie.

Read More

Uporządkuj kwestie finansowe twej instytucji

Nawet niewielka firma potrzebuje uporać się z zagadnieniami dotyczącymi finansów. Oczywiście możemy zatrudnić fachowego księgowego, ale możemy również korzystać z aplikacji, która wspierać nas będzie w owym zagadnieniu.
Jeśli mamy rodzinną, nowo powstałą firmę bądź posiadamy jednoosobową działalność, a nasza instytucja posiada nieskomplikowaną sytuację finansową, warto skorzystać z aplikacji, jaka efektywnie pomoże poukładać nasze zobowiązania finansowe.

Read More