Obiektywna ocena pracowników jest podstawowym zadaniem każdego pracodawcy

Obiektywna ocena pracowników jest podstawowym zadaniem każdego szefa, który chce, by jego działalność osiągała pożądane wyniki. Ocena pracowników musi być rzetelnie przeprowadzona, żeby okazała się wymierna. Ocenianie kadry pracowniczej jest procesem, który polega na wykonywaniu oceny wartościowych cech reprezentowanych przez konkretną osobę. W trakcie tego procesu rejestrowane są też zachowania oraz poziom realizowanych zadań. Dobre ocenianie powinno być przeprowadzane, co jakiś czas, aby posiadać potem punkt odniesienia.

Read More

Szkolenia, dzięki którym mamy możliwość, aby polepszyć swe kwalifikacje zawodowe. Czemu szkolenia giełdowe tak bardzo zyskują na popularności?

W celu zdobycia kwalifikacji zawodowych dużo osób decyduje się na udział w różnego rodzaju szkoleniach. Zdecydowanie należałoby mieć na uwadze wymagania pracodawców, gdyż wyższe stanowisko wiąże się z możliwością rozwoju kariery, ale również oczywiście lepszej płacy. Osoby, które biorą udział w szkoleniach mają możliwość pochwalić się bardzo rozbudowanym CV oraz zagwarantować sobie stałe miejsce pracy na wyczekiwanym długo stanowisku.

Read More

Niekiedy najlepszy pracownik również musi być kontrolowany. Taką politykę prowadzi wiele firm. Jest legalna, ale trzeba robić to jawnie

Nikt z nas nie lubi kiedy jest obserwowany. Sporo osób to najzwyczajniej w świecie krępuje. Na co dzień jednakże stale jesteśmy obserwowani i sami zresztą to robimy. Wystarczy wyjść w miasto, wszyscy na siebie spoglądają, z zainteresowaniem albo nie, lecz także definiujemy daną osobę po odzieniu czy zachowaniu. To normalne, więc nie ma co popadać w paranoję. Problem się pojawia, kiedy monitoring jest w miejscu pracy. Sporo osób żywo się przeciwko temu wypowiada, lecz pracodawca ma takie prawo, z tym że musi o tym fakcie powiadomić pracowników.

Read More

Regulamin sklepu internetowego – co musi o nim wiedzieć każdy prowadzący niniejszą działalność?

Nie każdy jest zdolny do pracowania pod dyktando. Wielu osobom ciężko jest się podporządkować dyspozycjom szefa, zatem decydują się założyć swój biznes. Niestety nie wszystko wygląda tak różowo, jakby się z początku wydawało. Każda działalność potrzebuje trzymania się pewnych zasad, tak samo jest w przypadku, gdy zamierzamy prowadzić sklep w sieci. Tutaj jedną z fundamentalnych kwestii jest regulamin sklepu internetowego.

Read More

Dla osób poszukujących pracy najlepszym miejscem są profesjonalne serwisy internetowe

Ludzie obecnie, przede wszystkim młodzi, nastawieni są na mobilność zawodową i coraz rzadziej przyzwyczajają się do danego miejsca pracy. Nie ulega wątpliwości, że spowodowane jest to ochotą budowania kariery, do której konieczne jest zdobywanie doświadczenia i, co za tym idzie, zajmowanie coraz wyższych stanowisk. Nie da się jednakże ukryć, że dla wielu ludzi kariera nie jest celem życiowym i pracują oni od lat w jednym warsztacie.

Read More