Współczesny problem społeczny – zadłużanie się. Jak nie popaść w spiralę długów?

Można zaobserwować, że aktualnie ludzie zdecydowanie chętniej zaciągają przeróżne zobowiązania finansowe, pozwalające im na realizowanie różnych celów życiowych. Wiele z nich jest dość błahych, jako że wiążą się z motywacją jedynie konsumpcyjną, natomiast inne cele mogą wiązać się z poszerzaniem swoich kompetencji, czy nabywaniem leków bądź dotyczyć realizowania zabiegów kuracyjnych, co jest już bardziej zrozumiałe i jak najbardziej potrzebne.

Read More

Jakie działania robi komornik? Jaka jest jego funkcja? Co należy wiedzieć na ten temat?

Głównym celem działań zarządzanych przez komornika jest wydobycie od dłużnika należności należnych wierzycielowi – są one pozyskiwane z majątku dłużnika. Należy przy tym mieć na uwadze to, iż do obowiązków komornika nie będzie należeć ocena zasadności długu. W kwestii wierzyciela, nie komornika, trzeba wyznaczenie, z czego egzekucja będzie zarządzona. zleceniodawca musi wówczas liczyć się z tym, że dostanie informację o braku szansy ściągnięcia długu. Co wtedy robić? Jak wyegzekwować dług?

Read More

Informacje o długu – co trzeba wiedzieć?

Przedsiębiorcy coraz częściej mają kłopoty z kontrahentami, którzy nie regulują swoich zobowiązań na czas. Powiadomienia bywają nieefektywne. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem z punktu widzenia zarządzającego biznesem będzie skorzystanie z możliwości, jakie daje windykacja polubowna. Przedsiębiorcy do dyspozycji mają firmy z dedykowaną ofertą dla sektora B2B. Przedstawiamy nieco wskazówek, w jaki sposób przygotować się do współpracy z jednostką windykacyjną.

Read More