Współczesny problem społeczny – zadłużanie się. Jak nie popaść w spiralę długów?

Możemy dostrzec, że dzisiaj ludzie znacznie chętniej zaciągają rozmaite zobowiązania finansowe, które pozwalają na realizację wielu celów życiowych. Niektóre z nich są dosyć błahe, bowiem wiążą się z motywacją tylko i wyłącznie konsumpcyjną, natomiast inne cele mogą dotyczyć poszerzenia swoich kompetencji, czy nabywania leków bądź dotyczyć wykonywania zabiegów medycznych, co jest już bardziej oczywiste i jak najbardziej potrzebne.

Read More

Jak najbardziej korzystnie odzyskać swoje pieniądze? Jakie są na to metody? O czym najlepiej wiedzieć?

Kiedy dług nie zostanie zapłacony w terminie, a co więcej, nic nie wskazuje na to, żeby miało się to odmienić, to znak, iż trzeba wybrać właściwy sposób, by poradzić sobie z takim kłopotem. Najłatwiejszym i najszybszym rozwiązaniem będzie sprzedaż długu, nie jest to jednakże najbardziej korzystne wyjście, bo w ten sposób odzyskamy tylko małą część należności. Dodatkowo, firmy skupujące długi zrobią to dopiero wtedy, jak same stwierdzą, iż jest szansa je odzyskać. Co więc możemy zrobić?

Read More

Jakie działania robi komornik? Jaka jest jego funkcja? Co należy wiedzieć na ten temat?

Podstawowym celem działań prowadzonych przez komornika jest zdobycie od dłużnika należności należnych wierzycielowi – są one pozyskiwane z majątku dłużnika. Należy przy tym mieć na uwadze to, iż do zadań komornika nie należy ocena zasadności długu. W sprawie wierzyciela, nie komornika, należy wyznaczenie, z czego egzekucja będzie prowadzona. zleceniodawca musi wtedy liczyć się z tym, że otrzyma wiadomość o braku szansy ściągania długu. Co wówczas robić? Jak wyegzekwować dług?

Read More

Informacje o długu – co trzeba wiedzieć?

Przedsiębiorcy coraz częściej mają kłopoty z kontrahentami, którzy nie regulują swoich zobowiązań na czas. Powiadomienia bywają nieefektywne. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem z punktu widzenia zarządzającego biznesem będzie skorzystanie z możliwości, jakie daje windykacja polubowna. Przedsiębiorcy do dyspozycji mają firmy z dedykowaną ofertą dla sektora B2B. Przedstawiamy nieco wskazówek, w jaki sposób przygotować się do współpracy z jednostką windykacyjną.

Read More