Zakładanie własnej firmy wiąże się także z mniej przyjemnymi stronami.
Jeżeli poszukujesz zbliżonych informacji na omawiany wątek, to również rzuć okiem na zarządzanie kapitałem obrotowym analogiczne portale, które podnoszą tę problematykę.
Sami jesteśmy zobowiązani zadbać o to, by wszelkie formalności zostały wypełnione. Na początku prowadzenia firmy dość problematyczne jest opłacanie składki ZUS. Ciężko płacić składki kiedy firma nie przynosi jeszcze dużych przychodów,jednakże zgłębiając swoją wiedzę odnośnie opłat, które należy płacić, widzimy, że nowi biznesmeni posiadają niższą składkę ZUS przez okres dwóch lat. Ważnym elementem jest także wybór rodzaju działalności, trzeba przemyśleć czy ma być to jednoosobowa działalność gospodarcza czy przedsiębiorstwo i zależnie od tego którą formę wybierzemy, podjąć stosowne działania.
Jeśli jednak nie zdecydujemy się na prowadzenie własnej działalności, mamy możliwość zatrudnić się u danego pracodawcy. Wtedy sytuacja maluje się zupełnie inaczej. Wówczas wszelkie składki płaci za nas nasza firma, do tego grona należy też składka na ubezpieczenie zdrowotne (więcej: wFirma). Tutaj również możemy wybrać i zdecydować się na prywatne ubezpieczenie, obecnych jest bowiem dużo grup, które proponują wykupienie takiego ubezpieczenia.
Należy również mieć na uwadze typ umowy, jaki zaproponuje nam nasz przyszły pracodawca. Nierzadko też jesteśmy zmuszeni przejść przez tak zwany okres próbny, który pozwoli pracodawcy podjąć decyzję o naszym zatrudnieniu, bądź o nie przyjęciu naszej aplikacji. Wówczas dostajemy do podpisania dokument, który nazwiemy umowa o pracę na okres próbny (jak wygląda taka umowa: poradnik.wfirma.pl/-umowa-o-prace-na-okres-probny). Pracodawca zapoznaje się z naszymi umiejętnościami, sprawdza naszą przydatność na na dany etat, wspomina o istotnych informacjach odnoszących się do firmy, zapoznaje nas też z warunkami pracy. Dokument ten może być podpisany na czas nieprzekraczający trzech miesięcy.