Niekiedy najlepszy pracownik również musi być kontrolowany. Taką politykę prowadzi wiele firm. Jest legalna, ale trzeba robić to jawnie

Nikt z nas nie lubi kiedy jest obserwowany. Sporo osób to najzwyczajniej w świecie krępuje. Na co dzień jednakże stale jesteśmy obserwowani i sami zresztą to robimy. Wystarczy wyjść w miasto, wszyscy na siebie spoglądają, z zainteresowaniem albo nie, lecz także definiujemy daną osobę po odzieniu czy zachowaniu. To normalne, więc nie ma co popadać w paranoję. Problem się pojawia, kiedy monitoring jest w miejscu pracy. Sporo osób żywo się przeciwko temu wypowiada, lecz pracodawca ma takie prawo, z tym że musi o tym fakcie powiadomić pracowników.

Read More

Lojalność cenne jak złoto

O wierność swojego otoczenia stara się każde przedsiębiorstwo. Wierność dwóch grup jest w tym miejscu najistotniejsza: konsumenci oraz pracownicy. Jak jednak zjednać nam tych wszystkich ludzi a także w jaki sposób działać, by atrakcyjna oferta konkurencji nie zachęciła ich do odejścia?

Read More

Do czego służy ocena pracowników?

Jeżeli będziemy systematycznie sprawdzać jak pracują nasi pracownicy, to bez wątpienia łatwiej będzie nam przychodziło znalezienie sposobu na to, by ich zmotywować, by sprawiać, iż ich praca będzie jeszcze lepsza oraz jednocześnie również jeszcze mocniej efektywna. Co więcej możemy być tutaj pewni, iż taka ocena w dobry sposób wpłynie na rozwój całej naszej firmy, a co się z tym wiąże, z pewnością warto ją przeprowadzać.

Read More

Dla osób poszukujących pracy najlepszym miejscem są profesjonalne serwisy internetowe

Ludzie obecnie, przede wszystkim młodzi, nastawieni są na mobilność zawodową i coraz rzadziej przyzwyczajają się do danego miejsca pracy. Nie ulega wątpliwości, że spowodowane jest to ochotą budowania kariery, do której konieczne jest zdobywanie doświadczenia i, co za tym idzie, zajmowanie coraz wyższych stanowisk. Nie da się jednakże ukryć, że dla wielu ludzi kariera nie jest celem życiowym i pracują oni od lat w jednym warsztacie.

Read More